Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nu am servici, am probleme de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nu am servici, am probleme de sanatate

Sufăr de depresie și anxietate generalizată, pt care iau tratament. Întrebarea mea este: pot obține un ajutor financiar de la stat? Eu nu muncesc , întrucât nu am putere de munca și nici de concentrare.
Mulțumesc
Ajutoarele sociale sub forma venitului minim garantat, alocației pentru susținerea familiei și ajutorului de încălzire (nu mai e cazul acum) se acordă persoanelor singure sau familiilor care au venituri mici.

Detalii
www.avocatnet.ro/articol_502...

[ link extern ]