Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Majorare indemnizatie consilieri locali
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Majorare indemnizatie consilieri locali

Potrivit prevederilor art.2^1 din Legea nr.115/2017 cuantumul brut al indemnizației de bază de care beneficiază personalul care ocupa functii de demnitate publica alese se majoreaza cu 30% față de nivelul aflat în plată pentru luna martie 2017.
As dori sa aflu daca la consilierii locali se majoreaza indemnizatia ca urmare a majorarii aduse de Legea nr.115/2017? Va multumesc
Eu stiu ca da.
Nu este adevărat. Se majorează doar la primar și viceprimar.În lege se specifica: respectiv primari, viceprimari, preşedinţi şi vicepreşedinţi ai consiliilor judeţene