Forum Discuţii juridice Executare silită A doua executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

A doua executare silita

Buna ziua,
Situatia este urmatoarea:
Salariul net este aproximativ de 2500 ron plus bonuri, platesc o pensie alimentara de 1000 de ron lunar, am o executare silita pe un apartament care momentan este suspendata datorita legii darii in plata, acum vine a doua executare silita pentru plata unei sume de bani restanta la plata pensiei alimentare.
Nu detin decat masina pe numele meu.
Intrebarea este :
- avand in vedere ca pensia alimentara si prima executare ajung deja la cuantumul de 1/2 din salariu , ce se intampla cu cea de-a doua executare ?
- avand in vedere ca prima executare este suspendata, o sa mi se retina bani pentru cea de-a doua ?
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Cat timp este suspendata prima executare vi se retine bani pt cea de-a doua executare.
am inteles, multumesc frumos.