Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nerespectare atributii din fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nerespectare atributii din fisa postului

Buna ziua..
Un salariat a fost angajat pe o anumita functie insa in fisa postului ii sunt prevazute si atributii aferente unui alt post pe care trebuie sa le execrcite doar in situatia in care un coleg de-al sau se afla in perioada de concediu.
Avand in vedere ca angajatul refuza sa inlocuiasca colegul, considerati ca este correct sa se instiinteze in scris salariatul despre atributiile ce trebuie sa le indeplineasca, iar in caz de refuz sa se inceapa procedura de cercetare disciplinara impotriva sa?
Multumesc.
Puteti sa instiintati in scris salariatul despre atributiile ce trebuie sa le indeplineasca, iar daca refuza in continuare indeplinire a acestora sa demarati procedura cercetarii disciplinare.
Va multumesc pentru raspuns.