Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar mimin de la 1 iulie 2017 pt CIM cu fractiune de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar mimin de la 1 iulie 2017 pt CIM cu fractiune de norma

Buna ziua
As dori sa stiu daca de la 1 iulie 2017 suntem obligati la CIM cu fractiune de norma sa marim salariul de incadrare la 1450 lei
daca se poate si baza legala
multumesc
Nu exista nicio baza legala pentru asa ceva si niciun proiect de act normativ pentru asa ceva.

Numai in programul de convergenta 2017-2020 aprobat de Guvernul Romaniei se arata ca, angajatorii care platesc salariati cu program partial de lucru (de regula 2 ore sau 4 ore pe zi) ar urma sa plateasca, de la 1 iunie 2017, contributii la nivelul salariului minim brut pe tara.