Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Decizie a ICCJ ????
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Decizie a ICCJ ????

Am castigat in instanta suplimentul postului şi suplimentul corespunzator treptei de salarizare incepand cu 2005 si in continuare, cu efectuarea cuvenitelor mentiuni in carnetele de munca si in toate actele de personal. Problema este ca nu avem cuantificat procentul.
Exista o decizie a ICCJ prin care se stabileste ca ordonatorul de credite, acolo unde legea nu prevede, poate prin dispoziţie sa stabileasca cuantumul. Care este acea decizie?Va multumesc.
n Monitorul Oficial al Romaniei, partea I, nr. 416 din 18 iunie 2009, a fost publicata Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 71 din 17 iunie 2009 privind plata unor sume prevazute in titluri executorii avand ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar.

Daca la asta va referiti.................