Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca perioada determinata

Buna ziua.Sunt medic rezident avand contract de munca pe perioada determinata.Cf ordinului comun MSP si MECTS nr 1141/1386/2007 privind modul de organizare al rezidentiatului si pregatirii rezidentij isi pot schimba centrul de pregatire fiind necesare avizele univ de medicina din centrele implicate.Ma lovesc de un refuz categoric ,ingradindu -mi practic drrptul de transfer motivand ca exista hotarare de senat din 2013 si nu dau transferuri adica plecari.in schimb primesc. Motivelele pentru care cer transfer sunt bine intemeiate indeplinesc criteriile dar categoric primesc refuz din parte univ.Practic ma simt discriminat avand in vedere ca primesc totusi rezidenti in centrul lor, toate lumea beneficiaza de sanse egale asa ar fi normal, Ce as putea face?s
Puteti ataca in instanta refuzul lor de a va aproba transferul sau puteti sesiza Ministerul Sanatatii.
Va multumesc!