Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reportare concediu de odihna neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reportare concediu de odihna neefectuat

Buna ziua, am 43 zile de CO neefectuate (concediul de odina partial neefectuat pe anul anterior si integral neefectuat pe anul curent) , urmeaza sa intru la sfarsitul anului in concediu de maternitate si apoi anul viitor in CCC pentru 2 ani , ce se intampla cu aceste zile de concediu neefectuate? Din cate am citit ele se pot efectua intr-o perioada de 18 luni dar perioada in cate voi fi in CCC va fi mai mare , depasind cele 18 luni.
Fie le puteti solicita inainte de intrarea in CCC, fie dupa .
Le pot solicita si dupa chiar daca stau in CCC mai mult de 18 luni? Stiam ca se pot lua doar timp de 18 luni
Le puteti solicita si dupa CCC , in acest sens sunt doua posibilitati :
- fie depuneti cerere de reprogramare a acestuia , motivata de faptul ca intrati in CCC

- fie le solicitati la revenirea din CCC.