Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Grătar in curtea blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Grătar in curtea blocului

Este legal sa se construiască un grătar in curtea blocului?
Find făcut decât pentru un grup de proprietari, iar alți sunt împotriva acestei decizii.
Se poate lua o hotărâre in aceasta direcție sau este in afara ariei de responsabilitate.
Care este statutul terenului ?
In majoritatea cazurilor terenul din jurul imobilelor de locuit in comun reprezinta domeniu public
Autoritatea publica locala=primaria nu permite persoanelor fizice sa ocupe,domeniul public fara detinerea de acord/autorizatie