avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Grătar in curtea blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Grătar in curtea blocului

Este legal sa se construiască un grătar in curtea blocului?
Find făcut decât pentru un grup de proprietari, iar alți sunt împotriva acestei decizii.
Se poate lua o hotărâre in aceasta direcție sau este in afara ariei de responsabilitate.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:37, 21 Iunie 2017
Care este statutul terenului ?
In majoritatea cazurilor terenul din jurul imobilelor de locuit in comun reprezinta domeniu public
Autoritatea publica locala=primaria nu permite persoanelor fizice sa ocupe,domeniul public fara detinerea de acord/autorizatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului zuym zuym Buna, Am un spatiu comercial la parterul unui bloc, si unii locatari au construit (fara autorizatie) boxe in spatele blocului, lipite de zidul spatiului ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, stau la etajul 1, iar vecinii mei de la parter si-au ... Cristina2802 Cristina2802 Buna ziua, Stau la etajul 1, iar vecinii mei de la parter si-au facut iesire personala din apartamentul lor in curtea comuna a blocului. Acest lucru nu ... (vezi toată discuția)
Spatii si cai de acces GABRIEL 001 GABRIEL 001 Daca cineva detine la parterul unui bloc un spatiu , iar in fata spatiului la circa 4 metri detine un teren ,poate imprejmui cu gard de la coltul blocului ? ... (vezi toată discuția)