Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului

Buna,

Am un spatiu comercial la parterul unui bloc, si unii locatari au construit (fara autorizatie) boxe in spatele blocului, lipite de zidul spatiului meu. Exista vreo lege care interzice asa ceva, si cui ar trebui sa ma adresez pentru indepartarea acestora?
Terenul din jurul imobilelor de locuit in comun pot avea statut privat sau apartin domeniului public
daca este domeniu public ,acesta nu poate fi utilizat decat cu acordul autoritatii publice locale
Pentru solutionare sesizati oficial directia corp control si disciplina in constructii din primaria responsabila