avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Construire boxe anexe/depozit lemne pe zidul blocului

Buna,

Am un spatiu comercial la parterul unui bloc, si unii locatari au construit (fara autorizatie) boxe in spatele blocului, lipite de zidul spatiului meu. Exista vreo lege care interzice asa ceva, si cui ar trebui sa ma adresez pentru indepartarea acestora?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:40, 15 Decembrie 2018
Terenul din jurul imobilelor de locuit in comun pot avea statut privat sau apartin domeniului public
daca este domeniu public ,acesta nu poate fi utilizat decat cu acordul autoritatii publice locale
Pentru solutionare sesizati oficial directia corp control si disciplina in constructii din primaria responsabila

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua de curand am cumparat un apartament la parterul unui ... Crina P Crina P Buna ziua De curand am cumparat un apartament la parterul unui bloc din 76, iar zilele trecute am fost la administrator sa l intreb unde as putea sa-mi tin si ... (vezi toată discuția)
Spatii si cai de acces GABRIEL 001 GABRIEL 001 Daca cineva detine la parterul unui bloc un spatiu , iar in fata spatiului la circa 4 metri detine un teren ,poate imprejmui cu gard de la coltul blocului ? ... (vezi toată discuția)
Spatiu din jurul blocului sabadussimona sabadussimona as dori sa stiu ce lege prevede concret cat spatiu trebuie sa fie liber in jurul blocului,pentru a asigura accesul pompierilor,salvarii etc.?exista vreo h.g ... (vezi toată discuția)