Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Bună seara! Vă rog frumos, dacă am fost disponibilizat cu salarii compensatorii și am ieșit la pensie la limită de vârstă și vreau să mă reangajez la aceeași societate pe alt post trebuie să restitui salariile compensatorii, sau pot să activez și să-mi mențin și pensia? Mulțumesc mult.
Puteti cumula pensia de limita de varsta cu salariul.
Platile compensatorii nu trebuie restituite.
Mulțumesc.