Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare

Buna ziua
I'm kinda new here, imi pare rau in prealabil daca am gresit sectiunea, si daca da, un redirect. Multumesc

As dori raspunsuri la:
De ce nu pot un alias pe orice tip de contract daca C.U.I.- ul si C.N.P.-ul sunt numere unice de inregistrare in sistem?!

De ce nu pot pune, la angajare, un alt numar de cont bancar (adica pe o alta persoana fizica/entitate, atata timp cat sunt o persoana lucida, majora si in deplinatatea facultatilor mentale)? Mentionez ca nu sunt constrangeri pentru aceasta optiune ci doar o alegere

Multumesc anticipat
Daca doriti asa ceva, atunci ar trebui sa atasati la c.i.m. si o imputernicire din partea dvs din care sa reiasa faptul ca acea persoana poate incasa drepturile salariale in numele dvs.