avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 317 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere Masina.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere Masina.

Buna ziua.
Am vandut o masia acum 4ani prin contract de vanzare cumparare pe care cumparatorul nu a binevoit sa o inmatriculeze pe numele lui,i-am scris si pe talon instrainat catre la data de.....Am contractul,copie de CI,copie Talon si Carte amasini.
Masina s-a vandut de mai multe ori.si nu o mai pot radia,venindu-mi mai multe amenzi de circulatie si roviniete.
Va rog ajutati-ma in acest sens.Ce pot face?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:08, 26 Iunie 2017
Buna ziua,
Va trebui sa obtineti o hotarare judecatoreasca.
Va trebui sa chemati in instanta pe cel caruia i-ati vandut masina.
Vanzatorul detine obligatia sa finalizeze procedura de radiere in termen de 30 de zile de la intocmirea documentului de tranzactionare bun mobil
Puteti radia auto de pe rolul dv fiscal,in baza documentelor pe care le detineti-inclusiv prin radiere pe propria raspundere
Autoritatea fiscala va dispune radierea auto dupa achitarea integrala a debitelor in evidenta
Impotriva PV ,in termen legal de la comunicare ,aveati dreptul sa promovati plangere contraventionala la judecatoria teritoriala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto rogilg_c4 rogilg_c4 Buna, Pot radia de la serviciul de inmatriculari auto si de la taxa si impozite, un autoturism vandut si neinmatriculat de cumparator, daca detin cartea ... (vezi toată discuția)
Cum radiez masina de la politie fara act de vanzare-cumparare raduadrian00 raduadrian00 Buna ziua.Am vandut un autoturism in martie 2011 am radiato fiscal de la taxe si impozite dar nu am radiato de la politie.Acum dupa 4 ani risc sa fiu executat ... (vezi toată discuția)
Cum pot radia un autoturism vandut in urma cu aproximativ 5-6 ... Laura0503 Laura0503 Cum pot radia un autoturism vandut in urma cu aproximativ 5-6 ani si pentru care nu am -act vanzare-cumparare- si nici nu mai pot gasi cumparatorul? Detin doar ... (vezi toată discuția)