Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Documentatie cadastrala si intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Documentatie cadastrala si intabulare

Implor un autorizat ancpi sa precizeze daca:bow:
'' pentru intocmirea documentatiei cadastrale in vederea inscrieri in CF si vanzarii unui teren agricol , este suficient a prezenta autorizatului numai titlul de proprietate(lg.18/91) al autorului(tatalui defunct), urmand ca certificatele de mostenitor sa le prezentam notarului public, la incheierea c-v;; va multumesc:beer:
Nu se poate admite cererea de executare raport cadastral in situatia in care solicitantul nu depune documentul care sa ateste calitatea de proprietar asupra bunului pentru care solicita cadastrul
Intai dezbateti succesiunea si in baza certificatului de mostenitor solicitati cadastrul si intabularea bunului