Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma de catre o persoana fizica si SRL-ul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma de catre o persoana fizica si SRL-ul ei unic

Buna ziua,
se poate infiinta o societate comerciala cu raspundere limitata avand ca asociati o persoana fizica si SRL-ul unic al acestei persoane fizice? Multumesc!
Buna ziua da, este posibil, din punct de vedere legal, sa aveti calitatea de asociat intr-o firma, alaturi de entitatea al carui asociat unic sunteti. Cu stima, echipa Reinvent Consulting