Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Aplicare impozit microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Aplicare impozit microintreprindere

Buna ziua :)

Am o firma care are un angajat cu 2 ore/zi a carui activitate este de evaluator la securitatea de risc fizic, aceasta fiind sigura activitate desfasurata pe firma.

Este considerata activitate de consultanta sise plateste impozit pe profit sau este o prestare de servicii si se incadreaza in categoria microintreprinderilor si se plateste 3% impozit pe venit?

Va multumesc :)
Dupa parerea mea, este activitate de consultanta.