Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Chitanta pe numele chiriasului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Chitanta pe numele chiriasului

Unei persoane care locuiește într-o locuință închiriată cu forme legale, adică cu contract de închiriere înregistrat la ANAF şi care achită cotele lunare de întreținere, i se poate elibera chitanță pe numele său, sau chitanța se eliberează numai pe numele proprietarului apartamentului?
Se poate elibera chitanta pe orice nume: pe numele proprietarului, al chiriasului sau a oricarei alte persoane care plateste.