Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizație de doctorat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizație de doctorat

Conform noii legi a salarizării toți bugetarii care au titlul de doctor beneficiază de o indemnizație in valoare de 50% din salariu minim garantat. Întrebarea este: acest articol de aplica imediat cu apariția în monitorul oficial al legii sau se așteaptă norme de aplicare a legii? Adică eu mâine as putea sa depun cerere de acordare? Mulțumesc!
Luni depun cererea...vom vedea cum interpreteaza cei de la resurse umane legea!