Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate nivelul de decibeli maxim admis
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

nivelul de decibeli maxim admis

va salut, .. care ar fi nivelul limita decibeli..si ora admisa de lege in care o orchestra poate activa ..vara pe terase descoperite..pe timpul sezonului estival?.. va multumesc.
Hai sa dam legi de dorul Lelii, sau cum sa dezbinam populatia Romaniei...

Tara arde si baba se piaptana..De 28 de ani mafia politica foloseste tot felul de tertipuri pentru a distrage prostimea de la adevaratele probleme cu care se confrunta Romania si anume FURTUL DIN BANUL PUBLIC SI CORUPTIA.
'Dezbina si cucereste', este motto-ul cu care oligarho-securistii proveniti din fostul PCR-FSN pacalesc populatia acestei tari.

Acum se discuta o lege care sa interzica dreptul cetateanului de a mai asculta muzica in propriul apartament, ca nu carecumva sa fie deranjata pisica vecinului care toarce..

Legi gen: 'Fumatul in spatii publice este interzis' sau adoptarea unei legi care sa limiteze DB pentru oameni care au acest hobby(ascultatul de muzica in timpul liber), sint tot niste metode prin care se dezbina omul impotriva omului !!!

Dar oare masinile nu fac un zgomot infernal, la fel si clopotele bisericilor care trezesc un cartier intreg, sau spectacolele organizate in aer liber, dati o lege care sa stopeze si vorbitul in spatii publice, ca tot sintem sub dictatura mafiei PSD !!!

Hai sa ne intoarcem in evul mediu, ca dpdv economic tot acolo sintem, (au avut grija tovarasii politicieni)..

In loc sa ne preocupam cum sa eradicam coruptia, cum sa stopam furtul banului public de catre politicieni se gasesc niste unii cu mintea odihnita care ce viseaza noaptea pun in aplicare ziua...

Dragilor, de 28 de ani in tara asta se fura ca in codru !!! PSD a dat ILEGAL drept de exploatare-defrisare firmei Schweighofer care zilnic ne taie 100 Ha padure !!! Ce faceti in aceasta privinta ???

Unde sint oamenii care ar trebui sa stopeze furtul, ce face militia locala pentru a stopa jaful din banul public ???
Politicienii au ruinat economia nationala, sintem rusinea Europei, codasi la toate capitolele, fruntasi la jaf si coruptie !!!

Cand veti da o lege pe care sa o puna in aplicare militia locala si care sa prevada confiscarea averilor dobandite ilicit de dupa decembrie'89 si pana in prezent, cand veti pune in aplicare legea lustratiei, cand vom scapa de securistii infiltrati pe functii publice ???

Asta ar trebui sa va preocupe dragilor, nu ce face capra vecinului..
Ce faci cu aerul condiționat, aspiratorul, mașină de spalat si când ești bolnav si tușești! Sau noaptea când sforăi!!!
Echipamentele tehnice care pot fi utilizate pentru uz casnic trebuie sa fie construite astfel incat sa respecte nivelul maxim de zgomot admis la limita incintei (maxim 35 dBA), garantate prin declaratia de conformitate si PV de garantie.
Izolatiile blocurilor fac fata la tusit si sforait.