Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Promisiune bilaterala de vanzare-cumparare expirata de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Promisiune bilaterala de vanzare-cumparare expirata de 2 zile

Salut,daca "Promisunea bilaterala de vanzare-cumparare" care o fost facuta la notar,a unui imobil,a expirat.Este posibil ca eu sa nu mai pot incheia contractul de vanzare-cumparare?Am vorbit cu constructorul si el mi-a spus ca nu are rost sa facem "Act aditional la promisiunea bilaterala de vanzare-cumparare" pentru prelungirea termenului deoarece in cateva zile o sa fie gata "Contractul de vanzare-cumparare".(am achitat 90% din valoarea imobilului)

Ar fi bine sa ma intalnesc cu constructorul in fata notarului pentru incheierea unui act aditional?

Sau mergem pe incredere?

Cu stima,

Ioan
Mai asteptati cateva zile sa vedeti daca se tine de cuvant.Contractul poate fi incheiat chiar daca termenul din promisiune a expirat.
Contactati promitentul vanzator ,vedeti daca se impune incheierea unui act aditional la contractul initial
Dacă ați plătit 90% din valoarea imobilului eu nu v-as recomanda sa mergeți pe încredere.