Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... amenda prin posta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

amenda prin posta

am primit o amenda de radar 94 in localitate si suma de 1450 lei
deci vreau sa depun contestatie ca nu am fost oprit pv care lam primit nu e semnat de mine plus ca suma este gresita la 48 de ore adica 650 lei ce sa fac nu am vazut efectiv echipajul nu stiu cum ma luat si ma luat si din mers
Daca apreciati ca detineti probe concrete,aveti dreptul prevazut si garantat de Legea Fundamentala de acces neingradit la justitie
In termen de 15 zile de la comunicarea PV,aveti dreptul sa formulati plangere contraventionala la judecatoria teritoriala locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia
pai ca a gresit suma in pv si ca nu sunt de acord cu modalitatea de inregistrare ? pot fi probe impotriva pv?
la semnatura mea scrie ca nu este de fata
este in regula ca am primit pv dupa 30 zile de la comiterea faptei??