Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestație radar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestație radar

Buna seara .
Daca un MCV cu radar este mascat după o auto specială a pompierilor verificind ADR împreună cu pompierii MCV ul fiind orientat cu spatele spre mine mă oprit după care mi-a spus că am depășit viteza maxima legală cu 56 km/h.dupa ce mi-a întocmit proces verbal i-am spus că am obiecțiuni și acesta a refuzat să le scrie in procesul verbal
Kolbasz Mircea, utilizator
Kolbasz Mircea a scris:

Buna seara .
Daca un MCV cu radar este mascat după o auto specială a pompierilor verificind ADR împreună cu pompierii MCV ul fiind orientat cu spatele spre mine mă oprit după care mi-a spus că am depășit viteza maxima legală cu 56 km/h.dupa ce mi-a întocmit proces verbal i-am spus că am obiecțiuni și acesta a refuzat să le scrie in procesul verbal

Concret care este intrebarea dv ?
Daca apreciati netemeininica si nelegala constatarea agentilor de politie,aveti dreptul prevazut si garantat de legea Fundamentala de acces neingradit la instanta de judecata,in termen de 15 zile de la comunicarea PV contraventie
Puteti arata obiectiunile in instanta direct, fara probleme. Inclusiv ca nu ati putut face obiectiuni la incheierea PV.