avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... TICHETE DE VACANTA 2017 PRIMARII
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

TICHETE DE VACANTA 2017 PRIMARII

BUNA ZIUA. IN LEGATURA CU ACORDAREA TICHETELOR DE VACANTA AS DORI SĂ STIU DACA AUTORITATILE PUBLICE LOCALE AU DREPTUL SA DEA TICHETE CF. OUG 46/2017 . EXISTA ÎN ACEST OUG 46 ) In cazul institutiilor si autoritatilor publice centrale si locale, modalitatea de acordare a indemnizatiilor de vacanta se stabileste prin hotarare a Guvernului, fara a se diminua cuantumul anual acordat salariatilor din administratia publica centrala si locala pentru vouchere de vacanta sau echivalent.”
-STITI CUMVA DACA EXISTA O HOTARARE DE GUVERN IN ACEST SENS?

Alte discuții în legătură

Oug 46/2017 buiavasi buiavasi Buna seara! As dori sa imi spuneti daca oug 46 privind voucherele de vacanta are norme de aplicare si care este actul normativ daca exista?Ma refer la ... (vezi toată discuția)
Tichete de vacanta lucian1964 lucian1964 Intrebarea mea este legata de tichetele de vacanta. Daca stie cineva cum se acorda aceste tichete la bugetari? Am o cunostinta la Ministerul Transporturilor ... (vezi toată discuția)
Vouchere de vacanta 2018 bugetari eduardvl eduardvl Buna ziua, Avand in vedere prevederile Art. I din OUG 46/30.06.2017, care modifică Art. 1 alin. 2 din OUG 8/18.02.2009 privind acordarea voucherelor de ... (vezi toată discuția)