Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... oug 46/2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

oug 46/2017

Buna seara!
As dori sa imi spuneti daca oug 46 privind voucherele de vacanta are norme de aplicare si care este actul normativ daca exista?Ma refer la prevederea din oug care spune ca pt institutiile publice modalitatea de acordare se stabileste prin hg, nu stiu daca a aparut aceasta hotarare de guvern?
Multumesc!
buiavasi, utilizator
OUG 46/2017 nu poate avea norme de aplicare intrucat este un act normativ de modificare si completare a unui alt act normativ - OUG 8/2009.

Pana in prezent, HG nr. 215 din 4 martie 2009 pentru aprobarea Normelor metodologice privind acordarea tichetelor de vacanţă nu a fost modificata.
multumesc