Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cine mă poate ajuta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cine mă poate ajuta?

Fratele meu e închis din data de 3 Iulie 2017. Vreau detalii despre el și nimeni nu ne zice,noua familiei, nimic. Dacă fratele meu ar fi zis că nu vrea sa fie anunțată familia, nu ne-ar fi anunțat nimeni?
Daţi mai multe detalii.

Prin "închis" înţelegeţi arestat preventiv, sau în executarea unei pedepse ? Adică, a avut proces la instanţă, a primit o condamnare ?

Dacă sunteţi membrii de familie, aveţi dreptul să-l vizitaţi, fie că e deţinut la penitenciar,fie că e la arestul poliţiei.