Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am nevoie de o informatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am nevoie de o informatie

Inainte de 1989 tatal meu si o parte din fratii sai inafara de o sora au renuntat la casa parinteasca in favoarea celui mai mic dintre frati. Intre timp au decedat toti fratii . Mostenirea ramasa nu afost intabulata nici in momentul de fata pe terenul aferent si gradina casei . Dintre mostenitori legali ar mai fii un nepot din partea surori care nu a renuntat la mostenire. Ceilalti nepoti mai au dreptul la mostenire daca parintii lor au renuntat la mostenire si terenul ne a fost intabulat nici in momentul de fata ???
Descendentii ai caror parinti au renuntat la mostenire in favoarea altcuiva, nu mai pot pretinde niciun fel de drept.