Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obtinere autorizatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obtinere autorizatii

Doresc sa-mi infiintez un magazin alimentar si nu stiu daca trebuie obtinute autorizatii prealabile (sanitar - veterinar, PSI, etc) sau se merge pe autorizatia pe proprie raspundere.
Multumesc anticipat
Neaparat trebuiesc acele autorizari si altele...
Sa inteleg ca acele autorizatii se obtin ulterior inregistrarii societatii? Si care dintre ele, PSI, sanitar, si protectia muncii?