avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere asistenta juridica
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere asistenta juridica

Buna ziua,sint intr-un proces(apel) si doresc sa fac cerere pentru scutire plata.apel,respectiv taxa juridica.Termen apel 05.09.2017.
Am rugamintea de a-mi spune pina la ce data pot depune cererea de scutire a platii taxei,eu indeplinind toate condiitile prevazute de lege.
va multumesc
Cel mai recent răspuns: SAUNDU , utilizator 18:31, 26 Iulie 2017
Buna ziua,
Formulati cerere de ajutor public judiciar.
Formulati-o acum, si atasati actele necesare si apoi depuneti.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Iulie 2017
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Va multumesc,dar ma interesa daca pina la sfirsitul lunii august avind in vedere ca termenul apelului este pe 5 septembrie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutorul public judiciar Artigas Artigas Buna seara, Ajutorul public judiciar se poate solicita dupa cum inteleg si la primul termen de judecata,chiar daca la inregistrarea actiunii i se pune in ... (vezi toată discuția)
Taxã judiciarã - scutire in apel, solicitare plata in recurs hepennypacker80 hepennypacker80 Am făcut cerere de scutire a taxei judiciare de timbru şi mi s-a judecat cazul pe fond. În apel nu mi s-a solicitat nicio plată. În recurs la CAB ... (vezi toată discuția)