Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat pensionat anticipat si nu a anuntat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat pensionat anticipat si nu a anuntat

Buna ziua,
Am un angajat caruia i-am inregistrat vineri 28 iulie 2017 incetare CIM incepand cu 01.08.2017 cu art 55 lit b... insa azi mi-a zis un alt coleg ca i-a vazut decizia de pensionare anticipata incepand cu 01.06. 2017... ce mai pot face eu acum? E o problema daca las incetarea in baza art 55 lit b si nu conform art 56 lit c codul muncii?
Multumesc frumos
Nu este problema dvs , ci a salariatului daca nu v-a anuntat ca i s-a comunicat decizia de pensionare.