Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Malus asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Malus asigurare

Buna ziua! Am facut un accident minor- schimbarea directiei de mers in urma carui am avariat o masina, am dat asigurarea soferului si am platit si o amenda contraventionala.
Dupa publicarea noii legislatii a asigurarilor ma voi incadra la o clasa malus mai scumpa? Sau nu se va aplica retroactiv?
Accidentul in data de 28 Iulie.
Multumesc.
Buna ziua,

Anul urmator la reinnoirea politei RCA se va tine cont in calcularea clasei Bonus/ Malus de acest accident.