avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concurs national...conform HG nr. 286/2011 pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concurs national...conform HG nr. 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale

Am promovat concursul, dar cum nu poti opta si pt alte judete am optat pt judetul D... ,dar locurile sau ocupat in ordinea mediilor 5 din 26 , iar persoana in cauza este pe locul 6... intrebarea era .. de ce nu se poate la cerere sa optez pt alt judet unde nu s-au ocupat locurile ? , sau nu a promovat nimeni... in lege nu se specifica cazul concursului la nivel national
Cel mai recent răspuns: cristi_afrim , utilizator 09:00, 17 Aprilie 2018
Despre ce post este vorba si cine a organizat concursul ?
La nivel national ANPC, agentia nationala a protectie consumatorului, a scos la concurs cate 5 posturi pe regiuni, concursul s-a tinut la nivel national. Sotia mea a promovat concursul , dar fara loc, pentru regiunea care optase. La nivel national au ramas zeci de posturi neocupate, am cerut redistribuire si nu s-a aprobat... oricum cred ca termenul de a mai putea fi dati in judecata a trecut (august 2017)... doar la discriminare era 3 ani, ...
stiu caz asemanator care s-a castigat in instanta, dar stiti cum e la noi, sa nu te pui rau, ca te tin minte si poate scot la concurs din nou posturile si te pica la interviu chiar daca ai nota mare la scris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ocupare post cu contract perioada nedeterminata stefan66 stefan66 daca unui salariat cu studii superioare, analist IA i s-a desfiintat postul si se afla in preaviz, dar in institutie se afla un post de referent spec gr II, ... (vezi toată discuția)
Procedura de ocupare a unui post prin redistribuire Oniga Oniga Buna ziua. Rugamintea mea este daca puteti sa ma indrumati vis a vis de pasii ce trebuie urmati pentru a putea ocupa un post suspendat, prin redistribuire ... (vezi toată discuția)
Concediere nicusan nicusan Fratele meu (inginer) a primit notificare pt reducerea postului si i s-a oferit lista posturilor vacante.A optat pt unul din posturile de inginer vacante in ... (vezi toată discuția)