avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna ziua.
Primesc o pensie alimentara 200roni adica 25%din salar,avand in vedere ca salarul minim p economie s_a marit din ianuarie 2017 cat pot primi acum??
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Salariul minim s-a mărit din februarie-2017, și este 1450 brut - 1065 net.
Dacă se raportează la net, veți primi 266 lei.
Va multumesc din suflet!
Unde trebuie sa apelez pentru aceasta marire.???
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La Judecătorie, cu cerere de actualizare pensie de întreținere, raportat la salariul minim din prezent.
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marire pensie alimentara Anca Ilinca Anca Ilinca Buna dimineata! Ma numesc Ilinca , am divortat acum 5 ani. Am in intretinere un minor(13 ani) si primesc o pensie alimentara lunara de 150, suma cu care m am ... (vezi toată discuția)
Ce taxe și impozite plătește o asociatie de proprietari pentru femeia de serviciu și administrator? petre1981 petre1981 Bună ziua! Pe lista de întreținere apare pe luna februarie la cheltuieli 1925 lei la administrator, are contract 2h/zi și 1780 la femeia de serviciu, are ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie alimentara andra721 andra721 Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti intr-o problema cu care ma confrunt. In aprilie 2012 s-a stabilit o pensie alimentara in cuantum de 1/4 din salariul minim ... (vezi toată discuția)