Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna ziua.
Primesc o pensie alimentara 200roni adica 25%din salar,avand in vedere ca salarul minim p economie s_a marit din ianuarie 2017 cat pot primi acum??
Salariul minim s-a mărit din februarie-2017, și este 1450 brut - 1065 net.
Dacă se raportează la net, veți primi 266 lei.
Va multumesc din suflet!
Unde trebuie sa apelez pentru aceasta marire.???
La Judecătorie, cu cerere de actualizare pensie de întreținere, raportat la salariul minim din prezent.
Va multumesc !