Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... transcriere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

transcriere masina

Buna seara
Am si eu o intrebare, pt cine poate sa ma ajute, va rog.
Am vandut o masina unei persoane care nu s-a mai prezentat pt transcriere...mentionez ca am facut contract de vanzare-cumparare si pe certificatul de inmatriculare s-a specificat " instrainat catre...".
Intrebarea mea pt dvs este: ce as putea face sa radiez mesina de pe numele meu si, implicit, sa o scot de la impozit?
Va multumesc anticipat pt raspuns.
sorina_balut a scris:

puteti sa va precizati actiunea la primul termen de judecata in fata judecatorului si sa cereti si cheltuieli de judecata

multumesc foarte mult pt raspuns
sper sa nu deranjez cu atatea intrebari
voi avea nevoie de un avocat? daca el se prezinta cu avocat am si eu nevoie?
care este recomandarea dvs: sa vb din timp cu un avocat sau ma pot reprezenta singur?
andrea.p, utilizator
Nu este obligatoriu sa va angajati aparator. La primul termen puteti solicita si plata cheltuielilor de judecata.
buna
azi am avut prima infatisare la tribunal si X-(X-(X-( s-a amanat...pe motiv ca respectivul, cu care am eu contract de vanzare-cumparare, a vandut masina altei persoane...sfatuiti-ma va rog ce sa fac
nu am avut avocat abia ne-a bagat dna judecatoare in seama, nici macar nu l-a lasat pe sotul sa vorbeasca
in mod normal, logic, eu cu acest domn am contract cu el trebuie sa inchei socotelile, nu? chiar daca a vandut deja masina
cred ca in cele din urma voi apela la un avocat
help me please