Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare de divort

Am nevoe de semnatura pentru a esi di tara daca tatal sia dat acordu ca domicilul copilului sa fie in italia avem rezidenta in italia
Nu aveti nevoie caci minorul se întoarce in statul de rezidență.
Avem drepturi parintesti egale pe toata durata di vortui am fost in italia prin tranzactie sa hotarit ca domiciulu minorei cu acordul tatalui sa fie in italia am fost laconsulatul Romaniei la Roma pentru titlul de calatorie au spus ca nu se poate face fara semnatura tatalui plecam i romania dar la intoarcere in italia avem nevoe de procura