Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Repatriere decedati din Italia
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Repatriere decedati din Italia

Care este procedura pentru a repatria corpul neinsufletit in Romania?
Puteti contacta Ambasada Romaniei din Italia
Cancelaria
Adresa: Via Nicolo Tartaglia 36, 00197 ROMA
Telefon: (+39) 06.808.45.29; 06.807.88.07
La acest număr de telefon NU se furnizează informații consulare
Fax: (+39) 06.808.49.95
E-mail: roma@mae.ro
Adresă de e-mail utilizată de Ambasadă NUMAI pentru legătura cu autoritățile locale din țara de reședință. La această adresă de e-mail NU se furnizează informații consulare.
Secţia Consulară
Adresă: Viale Libano,nr. 40, C.A.P. 00144 Roma, Cartier EUR => Harta
Telefoane informații consulare pentru cetățeni români:
(0039) 06 835 233 58; (0039) 06 835 233 56;
(0039) 06 835 233 52; (0039) 06 835 233 44.
Fax: (0039) 06 83523366
Telefon de urgență: 0039 345.147.39.35
Exclusiv pentru cetăţenii români care se confruntă cu o situaţie dificilă, specială, cu caracter de urgenţă (accidente cu victime, decese, calamităţi şi alte situaţii de pericol sau cu caracter extraordinar). La acest număr de telefon NU se furnizează informații consulare.
Adresă de e-mail informații consulare pentru cetățeni români: contact@informatiiconsulare.ro
În cererea de informații vă rugăm să precizați orașul și provincia de rezidență, pentru a primi informații consulare specifice în funcție de zona geografică.
Portal web informații consulare pentru cetățeni români: [ link extern ]
IMPORTANT: Pentru operativitate utilizaţi cu precădere corespondenţa electronică!