Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CERERE STRAMUTARE PROCES !!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CERERE STRAMUTARE PROCES !!

Doresc stramutarea unui proces la o alta instanta de acelasi grad facand o cerere catre I.C.C.J pe motive de banuiala legitima .
1.Care este taxa de timbru care trebuie platita si unde (tinand cont ca sunt din provincie ) ?
2. Pot trimite prin posta sau prin fax aceasta cerere ?
3. Care este perioada aproximativa de solutionare a acestei cereri la I.C.C.J si daca judecarea cauzei poate fi oprita pana la solutionare la actuala instanta unde se afla in acest moment dosarul ???
VA MULTUMESC , pentru eventualele raspunsuri !!!!!
Multumesc , doamna av. Antoanela !!
Credeti ca sansele de acceptare a cererii de stramutare exista pe motive de banuiala legitima ????
Va multumesc !
Simpla banuiala nu este legitima.Trebuie motivat cat mai precis in cerere.
Suspendarea procesului o puteti cere dar sa prezentati certificat de grefa de la stramutare la celalalt proces din provincie.
Taxa de timbru cred ca ati putea sa o platiti la posta la dvs in oras.

avocat Claudiu Lascoschi
Va multumesc mult domnule avocat !!!!