Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

Am o intrebare. Exista posibilitatea ca o autoritate publica locala sa ceara deschiderea succesiunii pentru un imobil al caror proprietari sunt decedati? Exista un articol in Codul civil, Codui fiscal care sa reglementeza acest lucru? Multumesc mult
Da ,este vorba despre o succesiune vacanta , prin care statul va prelua in lipsa unor mostenitori , bunul respectiv.
Notarul va elibera certificatul de vacanta succesorala numai dupa sase luni de la sesizare.
~ Conținut șters la cerere ~
MULTUMESC MULT !!!!