Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită, fara a ajunge in instanta, doar pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită, fara a ajunge in instanta, doar pe declaratiile martorilor

Buna ziua.Este posibil :
"Daca niste persoane fizice daclara in fata unei autoritati ca au fost de fata cand cineva si-a exprimat acordul de vointa avocat-client,acea persoana poate fi executata silit fara a mai ajunge in instanta."
Nu se cer niste inscrisuri ,semnaturi,nimic ?
Pur si simplu pe vorbele unora care pot fi dusmani sau interesati de avantaje materiale ?
~ Conținut șters la cerere ~
Contractul de asistenta juridica poate fi incheiat in mod exceptional si in forma verbala, urmand sa fie incheiat in forma scrisa in cel mai scurt timp.
Daca avocatul presteaza anumite activitati solicitate de client in acest interval si face dovada cu martori, eu zic ca e posibil sa fiti executat silit, in urma unui proces.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat