Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Accesare Prima relocare pentru medic cu PFI
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Accesare Prima relocare pentru medic cu PFI

Buna ziua !

am si eu o intrebare la care pana acum nu am gasit raspuns , recent am terminat Facultatea de Medicina Dentara si urmeaza sa ma angajez intr-un oras la o distanta de peste 160km de casa , clinica la care merg ma angajeaza doar daca am PFI, minim , in acest caz mai pot beneficia de Prima de Relocare?

Nu pot primi prima de relocare absolvenţii licenţiaţi ai facultăţilor de medicină, medicină dentară şi farmacie care au promovat concursul naţional de rezidenţiat pe locuri sau pe posturi.

Cum pot cere bani de chirie și utilități șomerii care se angajează în alt oraș.
www.avocatnet.ro/content/art...
nu am dat examenul de rezidentiat..