Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Spor doctorat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Spor doctorat

Buna seara! Am echivalat doctoratul cu gradul I in Aprilie 2011. Sunt afectată de noua lege? Trebuie sa renunț la gradul didactic pentru a păstra sporul de doctorat?
Art. 14 alin. (3): „Personalul didactic de predare care solicită şi obţine gradul didactic I prin echivalare, potrivit prevederilor Ordinului ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 5.561/2011 pentru aprobarea Metodologiei privind formarea continuă a personalului din învăţământul preuniversitar, cu modificările şi completările ulterioare, nu primeşte indemnizaţia pentru titlul ştiinţific de doctor. Cadrele didactice optează pentru indemnizaţia pentru titlul ştiinţific de doctor sau pentru echivalarea cu gradul didactic I.”
legea 153
Legea 153/2017 nu are efect retroactiv.
Cornel Vasile a scris:

Legea 153/2017 nu are efect retroactiv.

Sa înțeleg ca legea 153nu ma afectează?