Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari Revisal

Buna ziua
am intels ca ar fi survenit anumite modificari privin inreigstrarea in revisal a unor modificari contractuale (privind schimbarea de functie , a salariului,normei), nu se mai pot face aceste modificari in 20 zile lucratoare, cum era prevazut anterior?
Orice modificare a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) lit. a), d)-l) din HG 500/2011 se transmite în registru în termenul prevăzut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003 ( anterior producerii modificarii).
Sa inteleg, ca daca se modifica de exemplu salarul de incadrare de la 01.09.2017, trebuie transmis in REVISAL anterior datei de 01 sept. si nu in termen de 20 zile lucratoare cum era pana acum?
Intr-adevar, asa este ... transmiterea se face anterior datei de 01.09.2017.
Va multumesc. O zi buna!
Sa inteleg ca orice modifcare nu se mai poate face in termen de 20 zile ?ci doar maxim inainte cu o zi de a intra in vigoare?de exemplu daca in 10 septembrie se doreste o modificare cu 01 septembrie ? nu se mai poate face? trebuie neaparat cu 01 octombire?