Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificari contract-transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificari contract-transmitere revisal

Buna ziua.
Conform OUG 53/2017, actele ad de modificare CIM trebuie intocmite inainte de data de la care produce efecte. Cum ramane insa cu termenul de transmitere a modificarilor in Revisal? Ramane in continuare valabil termenul de 20 zile lucratoare sau vor trebui transmise anterior datei de la care produce efecte?
Va multumesc!
Orice modificare a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) lit. a), d)-l) din HG 500/2011 se transmite în registru în termenul prevăzut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003 ( anterior producerii modificarii).