Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Persoana contact Banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Persoana contact Banca

Salut, am si eu o intrebare. Am un prieten care mi-a cerut cnp ca doreste sa isi faca un credit si i-au cerut la banca persoana de contact. Care sunt obligatiile persoanei de contact, ce inseaman acest lucru?

Mentionez ca eu nu am experienta cu bancile si nu as dorii sa ma trezesc cu cinestie ce in spate.

Multumesc!
Nu va recomand furnizarea CNP-ului si nici a copiei C.I. Teoretic, banca nu poate sa va treaca coplatitor sau girant daca nu are acceptul dvs.. Dar mare atentie...
ca persoana de contact, nu are nevoie de cno, ci de nr de telefon/ email/ adresa