Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camera de supraveghere video indreptata spre fereastra ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camera de supraveghere video indreptata spre fereastra mea.

Are dreptul vecinul meu sa isi monteze un sistem de supraveghere video audio spre fereastra mea ? Mentionez ca locuiesc la o mansarda cumparata de la constructor ulterior relizarii casei lui. Este singura mea fereastra de lumina, care e drept, da spre curtea lui. Nu pot renunta la ea. Dar , individul, pe fondul unor neintelegeri de la inceput , ma sicaneaza cu acest sistem de supraveghere. Sint nevoita sa ma ascund prin colturi unde nu bate camera.Ma simt violata in propria mea locuinta si stiu ca o face cu rea vointa, pentru a provoca un scandal. Ce spunea legea in asemenea situatie ?
~ Conținut șters la cerere ~