Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Atributii de serviciu - cine întocmește Adresa de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Atributii de serviciu - cine întocmește Adresa de casare bunuri către Ordonatorul principal de credite ?

Buna seara !

Directorul institutiei noastre vrea sa caseze niste bunuri.
Directorul vrea sa se faca o Adresa oficiala
catre Consiliul Judetean - ordonatorul principal de credite
ca sa trimita un membru in Comisia de casare
ce urmeaza a fi numita prin Decizie intern[.

Va rog foarte frumos sa imi spuneti:
- cine trebuie sa faca Adresa de solicitare casare bunuri ?
Cine are asemenea atributii de serviciu ?
contabilul institutiei ? sau juristul ?
sau directorul institutiei noastre va trebui sa o faca in numele institutiei ?
Admin, administrator