Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces grănițuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces grănițuire

Buna ziua, am o hotarare definitiva cu privire la partaj judiciar ,am chemat un executor pt partajarea terenului.Intre timp eu am construit o locuinta , anexe si am si facut un gard pe acest teren ,acum matusa mea cu care am facut partajerea ma da in judecata pt ca nu am respectat linia de hotar.Ce pot sa fac daca se dovedeste ca executorul nu a respectat intocmai schita facuta de expert.Pt ca instanta a dispus o nou expertiza.
Admin, administrator
Daca dumneavoastra, indus in eroare de limitele stabilite de executor, ati construit, cu buna credinta, crezand ca o faceti pe terenul dvs, o sa fiti obligat sa ii platiti matusii o anumita suma, stabilita de instanta.
Nu o sa fiti obligat sa demolati casa.