Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva servicii medicale
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva servicii medicale

Situatia este urmatoarea:
un doctor (asociat unic), infiinteaza un SRL cu cod CAEN 8622.
Firma nu are salariati sau cabinet propriu. doar presteaza diverse servicii medicale (prin asociatul unic) in favoare unui centru medical privat pe baza unui contract.
Sunt aceste servicii scutite de TVA?
Aceste servicii - 8622, sunt scutite de TVA, doar daca la infiintare ati optat ca platitor de TVA. Consultati contabilul pe care il aveti la societate.