Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN necesar vanzarii de reviste si ziare
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN necesar vanzarii de reviste si ziare

Buna seara!Am o firma de pariuri sportive si as dori sa stiu ce cod caen imi trebuie pentru a putea vinde in agentiile mele ziare si reviste (ex:Prosport, reviste diverse).Credeti ca ma pot incadra la codul 4719-Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare sau la codul 4762- Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate.Obiectul nostru principal este activitati de jocuri de noroc si pariuri.
1.Din ce-mi dati de ales ar fi clasa 4719 -Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare cod caen 5212 .
2.Eu mai curand v-asi incadra in clasa 4799 - Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor - cu codul caen 5263 - asta avand in vedere ca spatiul unde functionati se numeste sala nu magazin, daca nu ma insel :)
Marioara Maftei, utilizator
Multumesc!