Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi lucratoare 15 august
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi lucratoare 15 august

Buna ziua,

Avem urmatoarea situatie: in data de 15 august (zi sarbatoare legala) o societatea a emis decizie in care este specificat ca toti salariatii vor fi prezenti la serviciu.
Conform legii ( este specificat si in decizia emisa ) salariatii vor beneficia de timp liber corespunzator in urmatoarele 30 zile.
Intrebarea este, cum se procedeaza cu cei care au zi de concediu de odihna in ziua de 15 august, daca societatea are emisa decizie de zi lucratoare. Multumesc.
si aceste zile de co vor fi scazute din totalul zilelor de concediu de odihna anul?
Acele zile de CO vor fi scazute din totalul zilelor de concediu de odihna anual.