avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... e nevoie de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

e nevoie de succesiune

Sunt in posesia unui certificat de mostenitor din 2005 in urma decesului tatalui in care se mentioneaza ca sunt mostenitor in intregime (mama mea a renutat la succesiune) ; in urma decesului mamei mele in 2016 sunt citat la un birou notarial pentru succesiune
Este necesara succesiunea ? Pot muta succesiunea in alt oras din acelasi
judet daca e necesara ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Septembrie 2017
stelian59, utilizator
Cel mai recent răspuns: stelian59 , utilizator 16:47, 2 Septembrie 2017
Cine v-a citat? Succesiunea se dezbate la un notar din raza ultimului domiciliu al defunctei.
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat mostenitor gabriella1065 gabriella1065 Vreau sa obtin certificatul de mostenitor , am intrebat la 3 notari si fiecare mi-a spus alte acte . Problema este ca pentru a obtine certificatul de ... (vezi toată discuția)
Anexa 24 corinacarstoiu corinacarstoiu Buna ziua, Intentionez sa deschid actiunea de succesiune in urma decesului bunicii mele. Aceasta a avut 2 copii: mama mea (care a decedat inainte de decesul ... (vezi toată discuția)
Poate fi dezbatuta o succesiune si in alt judet decat cel in care locuia persoana decedata? draculadesign draculadesign Acum mai bine de un an tatal decedeaza intr-un judet din Romania. Mostenitori sunt doi copii, unul din Bucuresti si celalalt plecat de foarte mult timp din ... (vezi toată discuția)